Bralewski, Borecki i Łokietek w walce o Polskę

Legia Warszawa zdobyła Mistrzostwo Polski. Ciekawe, ale mało wyszkowskie. Natomiast interesującą informacją, jest fakt, że Adrian Łokietek również zdobył Mistrzostwo Polski, a Marcin Borecki Puchar Polski. Wspólnie z Danielem Bralewskim pod przewodnictwem Pawła Delugi wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Juniorów Młodszych K-1 Rules rozgrywanych w Mińsku Mazowieckim.

Najstarszy, Daniel Bralewski zmierzył się w 1/8 z Pawłem Krzyżanowskim z klubu Smok Toruńskiego Klubu Kickboxingu Smok. Niestety, walka w kategorii Młodzieżowcy Mężczyźni zakończyła się porażką wyszkowskiego zawodnika. Pojedynek został zakończony przez nokaut. Rywal Daniela w 1/4 wygrał poprzez walkower, a w półfinale zmierzy się z Patrykiem Zdrojewskim z Palestry Warszawa. Dodamy, że porażka Bralewskiego ma swoje przyczyny – nie tak dawno wyleczył się z kontuzji i zbyt krótki czas na treningi nie pozwolił wrócić do wagi 75 kg, czyli odpowiedniej dla Daniela. Mimo wszystko – gratulujemy!

Adrian Łokietek został Mistrzem Polski K-1 w kategorii Junior Młodszy 57 kg! W półfinale spotkał się z Kamilem Oślizło z Diamentu Pstrągowa. Walka była ładna i wyrównana, jednak Adrian atakował błyskawicznie i sędziowie przerwali walkę w trzeciej rundzie – Łokietek rozbił przeciwnikowi nos. No cóż, diamentowy pstrąg nie miał większych szans mierząc się z wyszkowskim walczakiem. W finale miał walczyć z Bartoszem Grzeszczakiem z klubu Legia Boks, jednak przeciwnik…nie pojawił się na ringu. Domyślamy się, że świętował końcowy tryumf legionistów w ekstraklasie. Tym sposobem zwycięzcą został Łokietek. Jak zaznacza trener Deluga: „W dalszym ciągu Adrian Łokietek jest zawodnikiem początkującym – nie stoczył jeszcze pięciu walk na ringu, a już jest Mistrzem Polski”.

Największy „smaczek” na koniec. Marcin Borecki w półfinale zmierzył się z Maciejem Wiszem z Klubu Sportowego OYAMA Rzeszów. Przeciwnik już w drugiej zaliczył trzeci knockdown, więc sędziowie przerwali walkę poprzez nokaut techniczny. W finale Borecki zmierzył rękawice z Wojciechem Gendasem z klubu Tajfun Legionowo. I właśnie Marcin jak tajfun uderzył w przeciwnika.  Była to jedna z najbardziej widowiskowych podczas zawodów w Mińsku. Werdykt sędziów brzmiał jednogłośnie – Marcin Borecki zdobywcą Pucharu Polski K-1 w kategorii Junior Starszy do 63,5 kg. Tym samym wyszkowski fighter dierży dwa największa trofea w Polsce – puchar oraz mistrzostwo. Gratulujemy!

źródło: http://tubawyszkowa.pl/aktualnosci/czytaj/1278/Bralewski-Borecki-i-Lokietek-w-walce-o-Polske

No Comments Yet.