Artur Lach

, ,

Realna samoobrona – czerpie wiedzę z różnych systemów walki takich jak Krav Maga – ALFA TEAM, Karate, boks, ESDS, Combat Kalaki. Systemem bazowym jest Yiquan (  Andrzej Kalisza ) zwany także boksem mentalnym , ze względu na duży nacisk  na prace z wyobraźnią.

Od 2002 roku ćwiczę sztuki walki  z nastawieniem na samoobronę . W ciągu kilkunastu lat miałem możliwość trenowania wielu systemów walki . Były to AT–System oparty na  Krav Maga ( Marcin Hawryszko ), Karate Kyokushin ( Andrzej Grajczyk ) , Viet Vo dao ( Ryszard Józwiak ), Combat Kalaki ( Jan Nycek ), Boks, Kickboxing ( Paweł Deluga ). Brałem udział w  ponad 20 różnych seminariach i obozach szkoleniowych z yiquan,  krav maga, karate, taekwondo,combat kalaki, ale także  inne style walki jak Sambo  (m.in Walenty Bobitsyn ), Taekwondo czy  Muay Thai ( Piotr Tryc ) , ESDS ( Kuba Klimek ), Krav Maga- Alfa Team ( Konrad Decyk, Przemek Piwowarski ),

Brałem również udział w rywalizacji sportowej takiej jak Puchar Polski, Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy ( lata 2003-2004 ) w walce na kije ( Combat Kalaki ) zajmując tam miejsca na podium . Uczestniczyłem tez w szeregu pokazów z zakresu samoobrony oraz form technicznych m.in na Mistrzostwach Europy ITF w Niemczech w 2004 roku. Poza tym brałem udział w rywalizacji Yiquan Competition ( 2012-2014 ) w tym w 2013 zająłem pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji punktowej . W 2014 brałem udział w historycznej już 1 edycji Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w formule Karate.

 

CELE treningów samoobrony :