Srebro Łokietka na ogólnopolskich zawodach w kickboxingu

Od 3 do 5 maja w miejscowości Krynica Zdrój trwają zmagania figtherów z całej Polski w prestiżowych zawodach „Polish Open Kickoboxing Cup”. Adrian Łokietek, wychowanek wyszkowskiego Gimnazjonu w barwach klubu Palestry Warszawa wywalczył srebro w dyscyplinie Lowkick – kategoria wagowa do 57 kg.

„Polish Open Kickboxing Cup” jest ogólnopolskim turniejem, na którym kickboxerzy z całego kraju, rywalizują w dyscyplinach: Pointfighting, Light-Contact, Full-Contact, Kick-Light, Low-Kick. Zmagania odbywają się na zasadach pucharu. Nie zabrakło tam również przedstawicieli klubu Gimnazjon Apin Wyszków: Adriana Łokietka i Marcina Boreckiego, którzy w ramach kooperacji pomiędzy obydwoma klubami, walczyli pod szyldami znanej warszawskiej szkoły sztuk walki – Palestry Warszawa.

W dniu dzisiejszym srebro wywalczył Adrian Łokietek, który w finałowej walce przegrał na punkty z Marcinem Kalińskim (Palestra Warszawa). Dwie pierwsze rundy były bardzo zacięte. Obaj zawodnicy wykazywali dużą determinację i wolę walki. W trzeciej rundzie rywal wyprowadził więcej ciosów i to właśnie zadecydowało o jego wygranej. Wynik ten dla młodego fightera (16 lat) można uznać za duży sukces, zważywszy na kontuzję z którą do niedawna borykał się Adrian.

Jutro natomiast swoje umiejętności zaprezentuje drugi Wyszkowianin: Marcin Borecki w kategorii do 63,5 kg.

źródło: http://wyszkow24.pl/srebro-lokietka-na-ogolnopolskich-zawodach-w-kickboxingu/

No Comments Yet.